loading

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. search for will uncover many web sites still.

Gallery

Contact Info

Obrzegowania i krawężniki

Proste obrzeża, obrzegowania palisadowe, krawężniki, słupki czy elementy o trapezowym kształcie- Bordiry pozwalają w elegancki i funkcjonalny sposób wykończyć powierzchnie brukowane z kostki brukowej. Nie tylko pełnią funkcję niezwykle praktyczne stabilizując nawierzchnię, ale i stanowią ciekawą dekorację, która nadaje charakteru otoczeniu i dynamizuje przestrzeń.

Obrzeża tworzą wyraźną granicę pomiędzy trawnikiem, a ścieżką z kostki brukowej. Obrzegowania mogą być układane równolegle do powierzchni kostek, współgrają również z nieregularną linią brzegową realizacji zakończonych koliście.

Oprócz funkcji granicznej, wytrzymałe i odporne obrzeża betonowe świetnie sprawdzają się także jako krawędzie niskich rabat kwiatowych czy trawników. Montaż obrzeży i tego typu oporników odbywa się na warstwie półsuchego betonu C12/15, w którym na głębokość 5-15 cm są one osadzane i zalane betonem od strony zewnętrznej.